Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
MĀCĪBAS NODARBINĀTAJIEM! PIESAKIES LĪDZ 12. JANVĀRIM PLATFORMĀ stars.gov.lv
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Daugavpils Būvniecības tehnikumā norisinājās meistarklases grafikā un skicēšanā

05.11.2018
 

1. un 2.novembrī Daugavpils Būvniecības tehnikumā viesojās PIKC NMV Jaņa Rozentāla mākslas skolas pedagogi un sniedza meistarklases grafikā un skicēšanā. Meistarklases vadīja  zīmēšanas, tehniskās grafikas skolotājs Vladislavs Rubulis, gleznošanas, kompozīcijas skolotāja Vita Jurjāne un grafiķe, profesionālās ievirzes programmas vadītāja Ilgnese Avotiņa. Pasākuma ietvaros tehnikumā tika atklāta arī Rozentāla Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde "Skice".
Izstādes atklāšanā, Daugavpils Būvniecības tehnikuma Informācijas un metodiskā centra vadītāja Jolanta Savvina pauda gandarījumu par to, ka tehnikumam ir izveidojusies sadarbība ar PIKC NMV Jaņa Rozentāla mākslas skolu. Viņa pateicās mākslas skolas pedagogiem par iespēju kopā darboties, iegūstot jaunas prasmes un zināšanas, pauda cerību par iesāktās sadarbības attīstību nākotnē, kā arī informēja klātesošos par to, ka sadarbības ietvaros Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēkņi, topošie apdares darbu tehniķi, J.Rozentāla mākslas skolā ir izremontējuši vairākas telpas.
Jaņa Rozentāla Mākslas skolas pārstāve Rasa Lāce uzsvēra, ka šī ir unikāla pieredze mācīt Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēkņus, kā arī mācīties pašiem no Daugavpils Būvniecības tehnikuma.
Izstādes atklāšanā, skaidrojot vārdu skice, Rubulis norādīja: "Ar skici mēs saprotam īsākto ceļu no tā, kas mums ir galvā, līdz tā materializācijai kaut kādā formā. Mums ienāk prātā ideja, mēs kaut ko ieraugam un gribam to saglabāt. Vieglākais šajā brīdī ir nevis ķert telefonu, bet  paņemt to, kas mums ir pie rokas - zīmulīti, pildspalvu, marķieri -, un īsi, ātri un konkrēti uzzīmēt." Turklāt pēc skolotāja domām dažreiz šī mazā skicīte mēdz būt pat interesantāka nekā tās tālākais izvedums.
Rubulis skaidro, ka šajā izstādē skici ir mēģināts parādīt plašāk. Skice var būt izpildīta ar zīmuli, ar eļļas krāsu, guašu, akvareli vai kādā citā tehnikā. Skice faktiski ir projekta pirmā stadija. Tas arī ir var būt viens no vienkāršākajiem veidiem kā parādīt to, kas ir jāizdara.
Runājot par skici, skolotāja Jurjāne uzsvēra: "Diendienā mēs redzam vienu un to pašu pasauli. Taču mēs esam dažādi, katrs ar savu pieredzi, sapņiem, ilgām un prieku un katrs no mums tajā ierauga citas lietas. Ieguvējs ir tas, kurš šīs parastās ikdienišķās lietas spēj saskatīt no cita aspekta, neparastāk. Māksliniekam ir svarīgi pamanīt šīs ikdienišķās lietas, kurām diendienā ejat garām. Jūs pamanāt tās lietas, ko nepamana kaimiņš. Savukārt kaimiņš varbūt pamana un izceļ to, ko jūs neuzskatāt par svarīgu."
Pēc Jurjānes domām skice ir emociju pieraksts. To pašu var izdarīt ar fotoaparātu, bet tas vēsi fiksēs visu, neizceļot tās lietas, kuras māksliniekiem kā personībām ir interesantas. Fotoaparāts tiek izmantots, lai atcerētos, bet skice -, lai saprastu, ko mākslinieks tajā brīdī ir pamanījis, kas viņu ir aizkustinājis, un ko viņš ir izcēlis kā svarīgāko.
Izstādē "Skice" ir aplūkojamas arī mēneša dienasgrāmatas, kas tapušas kā audzēkņu mājasdarbs, kad topošie mākslinieki mēneša garumā fiksējuši to, kas viņiem katru dienu šķitis nozīmīgs.
Pēc izstādes atklāšanas Daugavpils Būvniecības tehnikuma Informācijas centrā notika varēja skatīties prezentāciju par Rozentāla Mākslas skolu, kurā interesentiem bija iespēja iegūt plašāku informāciju par mācību iestādi, par skicēšanas darbu metodiku. Pēcpusdienā norisinājās meistarklases, kurās kopā ar tehnikuma audzēkņiem piedalījās arī Rēzeknes tehnikuma un DDMV “Saules skola” audzēkņi.

Meistarklases fotogalerija

Izstādes atklāšanas fotogalerija


Sagatavoja Ivars Soikāns

« atpakaļ