Aprīlis – vācu valodas mēnesis
11.04.2025
2025.gada aprīlis ir pasludināts par vācu valodas mēnesi Latvijā, ko rīko Gētes institūts kopā ar Vācijas, Austrijas un Šveices vēstniecībām, kā arī citām vācu organizācijām Latvijā. Projekta mērķis ir sniegt iespēju skolēniem, studentiem un viņu vecākiem vairāk uzzināt par vācu valodā runājošām zemēm un vācu valodu, kā arī veicināt kultūras apmaiņu starp vācvalodīgajām valstīm un Latviju.
Visus interesentus, kas mācās vācu valodu, gaida filmas vācu valodā, viktorīnas un skolu konkursi, tikšanās un aktivitātes ar Vācijas un Austrijas vēstniecību pārstāvjiem Latvijā. Ir sagatavota daudzveidīga un plaša Vācu valodas mēneša pasākumu programma.
Lai veicināt interesi par vācu valodas apguvi, pilnveidot saskarsmes kultūru un vispusīgi attīstīt radošās spējas, vācu valodas mēneša ietvaros 2. kursa izglītojamajiem, kuri šogad pabeidz vācu valodas apguves kursu B1 kategorijā, tehnikumā no 7. līdz 11. aprīlim tika organizēta komandu spēle - viktorīna par Vāciju un vācu valodu "Vai Tu to zināji?".
Pasākumā piedalījās 68 izglītojamie no grupām: 2-04, 2-15, 2-23, 2-35 un 2-36. Jaunieši tika sadalīti komandās, kas sacentās savā starpā gan vācu valodas zināšanās, gan zināšanās par Vāciju, tās kultūru, ģeogrāfiju un vēsturi. Strādājot grupās, izglītojamie mācījās sadarboties, uzstāties auditorijas priekšā, precīzi un konkrēti atbildēt uz jautājumiem. Daudzveidīgie jautājumi par valodu un kultūru bija balstīti ne tikai uz zināšanām un prasmēm, bet arī uz loģisko domāšanu. Pasākums noritēja draudzīgā gaisotnē.
Labākos rezultātus Vācijas vēstures, valodas un kultūras īpatnību zināšanās parādīja: Konstantīns Igoņins, Daniella Putreša un Rostislavs Redkihs (2-04.gr.); Andris Kalinka un Aivija Ērika Čereškeviča (2-15.gr.); Jegors Muho un Markuss Plociņš (2-36.gr.); Marks Liepājnieks un Daniels Lega (2-23.gr.); Violeta Altuhova, Oksana Maksimova, Adrians Karpovičs un Valentīns Kuhta (2-35.gr.).
Paldies visiem par piedalīšanos! Šādu pasākumu organizēšana ne tikai veicina mācīšanos, bet arī paplašina redzesloku un rada draudzīgu atmosfēru.
Informāciju sagatavoja: vispārējās vidējās izglītības skolotāja Jeļena Ribakova
« atpakaļ